En son Okuduğum kitap?

Okunması gereken eserler, tavsiye kitap ve dergiler, vs.

Moderator: VYZ

Post Reply
mihrimah
Kan Grubu: A (-)

Re: En son Okuduğum kitap?

Post by mihrimah »

es-selamunaleykum

En son okuduğum kitap: Kadınların izinde Hz.Havva'dan Hz.Zeyneb'e
Yazar: Serpil ÖZCAN
Yorumum: Kitabı okurken önce önsözünü okudum ve her okuyanın kendine bir bayan sahabeyi seçmesini tavsiye ediyordu serpil hocamız.bende kendime islama karşı itaatker ancak ALLAH CELLE CELALU'HA karşı düşman olanlara asi olan Hz.Asiye Validemizi seçtim.Okurken gözyaşlarımı tutamadığım bir kitap.Ve onlar gibi olmak dualarıma girdi bu kitap vesilesi ile.Müslüman bayanların cihadı nasıl ve ne ölçüde olur onu anladım.
Şiddetle tavsiye ettiğim bir kitab.sizlerinde bilgilerinizi tazelemek cür'etinde bulundum affınıza sığınarak.

NOT: Serpil Hocamız'ın erkek sahabilerin hayatlarını anlatan kitabıda yakın zamanda basıma girecek inşaALLAH.
ves-selam
envarlı
Kan Grubu: 0 (+)

Re: En son Okuduğum kitap?

Post by envarlı »

Ben de en son Başmakaleler 1'i bitirdim.
Başmakaleler 1
Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan
İslam Dergisi Başmakaleleri

Kitap Esad Hocamızın her ay İslam dergisi için yazdığı başmakalelerden oluşuyor. En son makalede Esad Hocamız basın yayın, radyo televizyonla alakalı hizmetlerin pahalılığından ve zorluğundan bahsetmiş; sonra da çeşitli imkansızlıklardan dolayı derginin yayına ara verdiğini söylemişti.
Malesef derginin başka sayısının çıkması nasip olmamış. Bu beni üzdü.
Hayırlısı. Rabbim bizlere en kısa zamanda en güzel şekilde örgütlenip, çok daha güzel hizmetlerde bulunmayı nasip etsin.
Amin.
Post Reply

Return to “Kütüphane”